Včera večer sme dostali podnet na opätovne sa šíriaci žumpový zápach v okolí ulice Svätého Martina. S poslancom obecného zastupiteľstva sme sa okamžite rozhodli túto situáciu preveriť. Tieto sťažnosti sa totiž často vyskytujú, avšak zvyčajne až vtedy, keď je neskoro a nevieme niekoho prichytiť pri čine. Podarilo sa nám zistiť vlastníka nehnuteľnosti, ktorý vypúšťal splaškové vody. Privolaná policajná hliadka zaznamenala tento priestupok a postúpila ho na ďalšie riešenie Okresnému úradu v Nitre.

Vypúšťaním splaškových vôd do prírody si ľudia ničia svoje životné prostredie, znečisťujú svoje studne a obťažujú svoje okolie nepríjemným zápachom. Ak sa aj vám podarí spozorovať podobnú situáciu a nie je vám ľahostajné takéto konanie, neváhajte zavolať na číslo 158.