Včera, t.j. 7.4.2024 v podvečerných hodinách cca 18,25 niekto, nevieme kto, na Nitrianskej ulici zrazil mačičku al. kocúrika, ale myslím si, že ide o kocúrika, celý biely so sivočiernymi fľakmi, viac prevládala biela a myslím, že mal zelené očká. Náhodne okoloidúci manželský pár na aute, jeden z mála, ktorým nie je táto problematika ľahostajná, chcel kocúrika vziať na veterinu, len zrazu ten sa strhol a dal sa na útek cez náš pozemok – Nitrianska 222, náhodou som bola v záhrade, vybehol nám na koniec pozemku, chvíľu bol pod tujami, aj som sa ho snažila upokojiť, len potom preliezol popod plot a šiel smerom hore k Inoveckej ulici, to si asi myslíme, pretože tým smerom bolo vidieť kvapky krvi, no tie sa potom vytratili. Asi do 20.00 h, pokiaľ bolo svetlo sme prehľadávali okolie, ale bezúspešne. Nevieme, či niekomu patri, ale chodieval aj k nám. Preto vás prosím o zverejnenie tejto prosby na obecný mail, ak ho niekto videl, nech dá vedieť, ak by sa mu dalo pomôcť sme nápomocní. Nevieme, či to prežil, ale pokiaľ by sa dalo, určite pomôžeme. Ďakujeme za akúkoľvek info.

S pozdravom

PhDr. Kristína Deglovičová