Hlavná ulica 87/4
951 04 Malý Lapáš
037 7879 895
obecnyurad@malylapas.sk

V nedeľu 28. apríla sme spolu s DHZ Veľký Lapáš usporiadali súťaž mladých hasičov Lapášske šesťdesiatky. V súťaži, ktorú podporili Nitriansky samosprávny kraj, Krajská organizácia DPO SR Nitra a Obce Malý a Veľký Lapáš, pretekalo v dvoch disciplínach – 60 m s prekážkami jednotlivcov a v štafete 4 x 60 m viac ako 200 mladých hasičov z celého Slovenska.

V štafetách sme obsadili všetky štyri kategórie, no žiaľ, ostali sme bez pódiového umiestnenia. Vo všetkých kategóriách sme obsadili zhodne štvrté miesta! V behu na 60 m s prekážkami nás v prípravke chlapcov reprezentovali Lukáš Kružlík – 3. miesto, Adrián Černý obsadil štvrté miesto a Sebastián Ivanič skončil siedmy. V kategórii mladších dievčat dosiahla skvelý úspech Natália Nemky, ktorá vôbec pri svojom prvom štarte obsadila 3. miesto. V tejto kategórii ešte štartovali Katka Sklenárová a Hana Vargová. V silne obsadenej kategórii mladších chlapcov skončil Samo Kružlík na piatej pozícii, Jakub Kravár v konkurencii 25 pretekárov obsadil desiate miesto a svoj debud zažil aj Jakub Čulák. V najpočetnejšej kategórii starších dievčat – až 39 pretekárok, skončili Emma Vargová a Nela Zemanová v strede výsledkovej listiny. Dobrý výkon podal v kategórii starších chlapcov Rišo Benko, ktorý dosiahol svoj druhý najlepší čas.

V popoludňajších hodinách sa k mladým hasičom pripojili aj dorastenci a dospelí, ktorí súťažili v ôsmich kategóriách v Lapášskych stovkách. Medzi strednými dorastencami súťažil aj Tomáš Maťo. Vôbec pri svojom prvom štarte cez prekážky obsadil skvelým časom siedme miesto.

Chcel by som sa poďakovať všetkým našim členom, ale aj ich rodinným príslušníkom, za skvelé zvládnutie tohto náročného dňa. Bol to ozajstný maratón, ktorý trval od 9.00 až do 20.30! Opäť sme dokázali, že vieme robiť veľké veci.