PRIEBEH DŇA OTVORENÝCH DVERÍ
V Akadémii ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši sa konal 22. novembra 2017 „Deň otvorených dverí“ pre stredoškolskú mládež, ktorá má záujem študovať na tejto vysokej vojenskej škole. Jeho cieľom bolo obšírne informovať záujemcov o podmienkach prijatia na štúdium, o študijných programoch, o vojenskom programe, o finančnom, logistickom zabezpečení študenta, a tiež o jeho záväzkoch. V samotnom programe dňa odzneli podrobnejšie informácie o prijímacom konaní a požiadavkách na znalosti, telesnú kondíciu a zdravotný stav uchádzača, tiež dôležité termíny (do 28. 2. 2018 zaslanie prihlášok, 2. - 4. 5. 2018 – vedomostné skúšky).
Prítomným boli jednotlivo predstavené akreditované študijné programy denného bakalárskeho, inžinierskeho/magisterského štúdia, ktoré je možné na akadémii študovať, a to Zbraňové systémy, zbrane a ich časti, Vojenské spojovacie a informačné systémy, Elektronické zbraňové systémy, Bezpečnosť a obrana štátu. Predstavené boli z hľadiska obsahu a zamerania predmetov, špecializácie, profilu absolventa, uplatnenia v ozbrojených silách a v civile.
Prvýkrát boli na takomto podujatí predstavené nové študijné možnosti, ktoré z hľadiska vojenskej prípravy zastrešuje Akadémia ozbrojených síl na iných vysokých školách.
Dňa otvorených dverí sa zúčastnilo približne 470 záujemcov – stredoškolákov z celej SR, ktorí si po teoretickej a informatívnej časti DOD mohli prezrieť odborné učebne a laboratóriá školy. Tiež sa mohli v areáli objektu AOS zoznámiť s praktickými ukážkami zbraní a vojenského programu študentov.

KURZY MATEMATIKY A PRÍPRAVA ZO PSYCHOTESTOV NA PRIJÍMACIE SKÚŠKY
V termíne od 11. do 15. decembra 2017 a v náhradnom termíne od 18. do 22. decembra 2017 sa uskutoční v Liptovskom Mikuláši opakovane v poradí už 6.turnus kurzu matematiky a prípravy zo psychodiagnostických testov na prijímacie skúšky, ktorého sa môžu zúčastniť záujemcovia o vysokoškolské štúdium.

Kurz zabezpečujú a organizujú Informačné, poradenské a konzultačné služby pre vysoké školy so sídlom v Liptovskom Mikuláši. Je možné sa prihlásiť a to telefonicky na č. 0905 622170. Prichoď účastníkov do L.Mikuláša je v deň zahájenia kurzu do 10.00 hod. Bude zabezpečený odvoz zo železničnej a autobusovej stanice na ubytovňu, vydané raňajky a zahájená výuka. Výuka matematiky bude prebiehať denne v dobe od 10.00 do 18.00 hodiny. Na konkrétnych príkladoch bude vysvetlených 19 tematických celkov, ktoré sa požadujú na prijímaciu skúšku. Príprava zo psychotestov bude prebiehať v dobe od 19.00 do 22.00 hod. Bude zameraná na zvládnutie inteligenčných,osobnostných a emocionálnych predpokladov uchádzača o vysokoškolské štúdium. Pre účastníkov kurzu je zabezpečené ubytovanie, stravovanie, občerstvenie a študijné materiály. Doporučujeme si vziať so sebou veci pre osobnú hygienu, veci pre športovanie, osobne doklady, peniaze pre úhradu kurzu. Je možné uhradiť cenu kurzu aj v neskoršom termíne podľa dohodnutého splátkového kalendára. V prípade účasti požadujeme telefonicky nahlásiť čas príchodu na železničnú (autobusovú) stanicu v L. Mikuláši (z dôvodu zabezpečenia odvozu na ubytovňu). Účastníci obdržia potvrdenie o účasti v kurze, ktorým ospravedlnia svoju neúčasť v skole, ktorú navštevujú.

Po skúsenosti z minulých rokov predpokladáme aj v tomto školskom roku veľký záujem o štúdium (800 uchádzačov), prijatých bude 124 najlepšie pripravených študentov a preto prípravné kurzy budú pokračovať opakovane aj v ďalších termínoch. Súčasťou kurzu je aj poskytnutie bližších informácií týkajúcich sa lekárskeho vyšetrenia, psychodiagnostických testov, previerky fyzickej zdatnosti a podávania prihlášok na štúdium. Forma prevedenia je individuálna, to znamená, že sa každému študentovi venujeme osobne, čo však zároveň limituje počet účastníkov v jednom turnuse. Bližšie informácie poskytneme záujemcom, pokiaľ nás osobne navštívia v Liptovskom Mikuláši alebo nám zatelefonujú na číslo: 0905 622170. Osobnú návštevu treba predom nahlásiť. Je možné prísť aj v sobotu alebo v nedeľu. Telefonicky zodpovieme na otázky denne v dobe od 10.00 do 24.00 hodín a to aj v sobotu a v nedeľu.

Za informačné, poradenské a konzultačné služby pre vysoké školy: pplk.v.v.Ing.Emil Toma