Rímskokatolícka cirkev - Farnosť Nepoškvrneného Počatia Panny Márie

Farský úrad Veľký Lapáš

www.fara.sk/velkylapas                                                      tel.: 037/787 98 09 alebo 0910 907 533

e-mail: velky.lapas@nrb.sk                                                                    Číslo účtu: 0020121707/6500

Farské oznamY

Nedeľa 19. júla 2015

Dnes: 16. cezročná nedeľa

Liturgický prehľad:

Streda:            sv. Márie Magdalény, spomienka

Štvrtok:                        sv. Brigity, rehoľníčky, spolupatrónky Európy, sviatok

Sobota:                        sv. Jakuba, apoštola, sviatok

Nedeľa:                        17. cezročná – poslednonedeľná zbierka na farnosť – P.B.Z.

Úmysly a časy sv. omší:

Nakoľko budem dva týždne na dovolenke, sv. omše budú len v stredu, a to v Golianove o 17,30 a vo Veľkom Lapáši o 18,30 a potom až v nedeľu. V Malom Lapáši bude najbližšia sv. omša až v nedeľu. Zastupuje ma kancelár BÚ Dr. Michal Rajec.

V prípade pohrebov či zaopatrovaní sa obráťte na najbližšieho kňaza - dekana farského úradu v Pohraniciach vdp. Valenta Licska, buď tam zájdite osobne alebo vybavujte telefonicky na č. 0908 114 903 alebo 037 787 12 45 (treba volať až do úspešného dotelefonovania sa).

nedeľa

+ Jána a Jozefína Dobrovodský a švagrovia; Pavel Ivanič a rodičia

Veľký Lapáš 10,30

+ Ferdinand a Veronika Gugovský, rodičia a súrodenci

Dary na kostol: 5,- €; 10,- €; 15,- €; 20,- € (z pohrebu G); 50,- € - P.B.Z.

Čo sa týka nových kostolníkov vo Veľkom Lapáši a Golianove:

Vo Veľkom Lapáši sa mi zatiaľ neozval nikto, ale čas je do konca prázdnin. Prosím, premýšľajte...

V Golianove sme viac-menej prehovorili a uprosili p. Lýdiu Kováčovú, pomáhať jej bude p. Eva Vargová. Teda – vďaka Pánu Bohu - máme novú pani kostolníčku, aj pomocnú kostolníčku, úprimne im ďakujeme za ochotu a obetu a želáme, aby sa v tejto novej službe cítili od začiatku ako v priamej službe Pánu Bohu, za ktorú On odmieňa a žehná.

Adopcia srdca: Vo farnosti máme adoptované štyri deti: dve v každej základnej škole a jedno spoločne pre Malý a Veľký Lapáš a jedno pre Golianovo. Deti v škole majú vybraté pre ne po 16,- € mesačne až do septembra, vo farnosti vyberáme do anjelikov/pokladničky. P.B.Z. To, čo je naviac nad 16,- € mesačne, bude na konci roka odoslané ako mimoriadny milodar pre deti v tomto misijnom projekte. Je to bohumilá činnosť priamou almužnou zmysluplne a adresne podporovať tých, ktorí to potrebujú – tieto deti konkrétne v ich štúdiu. Pán Boh odmeň vaše milodary.

Jedno farské dieťa nám zamenili, a to vo Veľkom a Malom Lapáši, 15 ročný Abdou Bouley sa presťahoval do iného mesta. Z tohto dôvodu už nemôže byť zaradený do projektu Adopcia srdca. Ponúkli nám 5 ročného Michaela Gbadamassiho, ktorý chodí do škôlky, nar. 5. 7. 2010. Do projektu je zaradený pre chudobu. Viac informácií a fotka už je na výveske pred kostolom. V Golianove v kostole máme adoptovanú Marie Reine Tchahalao, nar. 22. 8. 1999.

A k tomu ešte na každej základnej škole po jednom dieťati, ktorým sa skladajú základoškolské deti.

Mesačne nám na tento účel odchádza pre štyri deti po 16,- € z farského účtu, teda 64,- €.

Uvidíme sa v nedeľu o dva týždne 2. augusta.