Rímskokatolícka cirkev - Farnosť Nepoškvrneného Počatia Panny Márie

Farský úrad Veľký Lapáš

www.fara.sk/velkylapas                                                      tel.: 037/787 98 09 alebo 0910 907 533

e-mail: velky.lapas@nrb.sk                                                                    Číslo účtu: 0020121707/6500

Farské oznamY-Nedeľa 12. júla 2015

Dnes: 15. cezročná nedeľa

Liturgický prehľad:

Streda:            sv. Bonaventúru, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

Piatok:            sv. Andreja-Svorada a Beňadika, pustovníkov, patrónov našej diecézy, sviatok

Nedeľa:                        16. cezročná

piatok

17. 7.

Golianovo       17,30

+ Vojech a Hermína Fidler, syn Milan a Štefan, rodičia Adámek a rodina Terézie Zaťkovej

Veľký Lapáš 18,30

+ Ľudovít a Mária Horňák a rodičia

18. 7.

Veľký Lapáš     7,30

+ Poďakovanie za B. dobrodenia a dary a prosba o nové BPPZ

nedeľa

19. 7.

Malý Lapáš     7,30

Golianovo       9,00

+ Veronika Maťová, súrodenci a rodičia

Veľký Lapáš 10,30

Za farnosť

Zdobiť kostol: rezanými kvetmi sa bude len na slávnosti, inak budú lopatkovce v kvetináči – to bude praktická výzdoba. Ak niekto obetuje napr. kyticu, dá sa do vázy ku krížu/na bočný oltár, kvetináč sa odloží. Lopatkovce som v Ruži v Nitre objednal, keď budú, nabehneme na nový spôsob. G: od kvetinárok som prebral peniaze na kvety vo výške 528,- €.

Dary na kostol: 2x5,- €; 15,- €; 20,- € - P.B.Z.

Zvonček: VL 104,75 €; G 71,66 €; ML 62,06 €; spolu 238,47 € (najviac 0,20 € a 0,10 € - vyše 300 ks) – šetrenie??? Coop

Zvony: kontaktoval som firmu, ktorá ich robila, prídu ich odservisovať v auguste-septembri, čo by sa malo raz za rok.

Úmysly sv. omší stále zapisujem po sv. omšiach, nakoľko sa nával nekonal a ešte je vyše polovica termínov voľná, beriem už neobmedzený počet, kto chcel dať, počas týždňa tak mohol doteraz urobiť. Ak si chcete dať odslúžiť gregoriánske, vezmem a zariadim to. Povzbudzujem dávať si úmysly aj za živých/rodiny o BPPZ, nielen za zomrelých.

Naša farnosť má vlastnú webovú stránku, je tam aj môj mobil. Stránku za týždeň navštívilo vyše 250 ľudí.

Ruženec sa začne modliť 40 minút pred sv. omšou, nie skôr (odomykať kostol sa bude 45-50 minút pred sv. omšou), po ruženci žiadna modlitba, ale nejaké litánie (striedavo), potom Otče náš, Zdravas, Sláva vždy na nejaký iný úmysel, za modlitbu za duchovného otca budem vďačný a to je celé, na konci, keďže máme vo farnosti relikviu sv. Jána Pavla II., pridáme: sv. Ján Pavol II., oroduj za nás. Anjel Pána sa budeme modliť spoločne po sv. omši (okrem nedele) a pridáme Otče náš, Zdravas a Odpočinutie za duše v očistci. Potom mariánska pieseň a rozlúčenie so Sviatosťou oltárnou: Nech je pochválená a zvelebená Najsvätejšia sviatosť oltárna: Ježišu, tebe žijem, Ježišu, tebe umieram, Ježišu, tvoj som v živote i v hodine smrti mojej. Amen. Až po tomto sa odchádza z kostola.

Do radostného ruženca sa do 4. a 5. desiatka dokladá už temer pol roka: Ježiš, ktorého si, Panna, so sv. Jozefom v chráme obetovala; Ježiš, ktorého si, Panna, so sv. Jozefom v chráme našla. Prosím modliť sa po novom.

Pani kostolníčka aj v Golianove aj vo Veľkom Lapáši dali výpoveď, v G okamžitú, vo VL po Vianociach. Teda hľadáme nové kostolníčky/kostolníkov.

(G: Úprimne ďakujeme doterajšej zastupujúcej p. kostolníčke Oľge Chlpíkovej aj p. Božene Virágovej. Nech im Pán odmení ich obetavosť!)

Prosím, popremýšľajte si, kto by ste sa podujali na túto službu: odomknúť/zamknúť kostol, nachystať na omšu atď. Dajte mi vedieť, porozprávame sa, vysvetlím, neokúňajte sa... zaučíte sa. Nebojte sa, nie je to nič zložité, ale je to služba a obeta. V G sa mi nahláste do piatku, aby som v nedeľu mohol vyhlásiť, vo VL do konca prázdnin.

Niektorí ste sa pýtali, ako ma oslovovať: pán farár – nie dôstojný pán. Ďakujem za trpezlivosť a ústretovosť.