sobotného testovania sa zúčastnilo 525 ľudí a všetci boli negatívni. Tešíme sa z toho, no prípomíname, že aj pri negatívnom teste môže byť človek už infikovaný. Správajte sa naďalej zodpovedne, dodržujte všetky odporúčania -  noste rúško, udržujte odstupy, používajte dezinfekciu na ruky. Okrem toho často vetrajte priestory, kde sa zdržiavate,  čo najviac obmedzte stretávanie sa s inými ľuďmi – aj v exteriéri.

Opätovne ďakujeme všetkým členom odberového tímu, ktorí pre testovanie obetovali ďalšiu sobotu. Počas testovania vytvorili skvelú atmosféru a podali profesionálny výkon.

Veľké poďakovanie patrí našim obyvateľom, ktorí sa postarali o množstvo sladkých a slaných dobrôt ale aj chutnú večeru. Za výborné obedy ďakujeme p. Šrankovej z Krčmy u Bosorky, za večere rod. Majorovej – Poctivé domáce údeniny. Za chutné občerstvenie ďakujeme pani Šimekovej, Plánkovej, Lenčéšovej a Terleckej. Vážime si to.

Na ďalší víkend testovanie nechystáme. Okres Nitra je podľa Covid automatu zaradený do IV. stupňa varovania (čierna farba). Ak bude v utorok 16. 2. 2021 okres Nitra preradený do nižšieho stupňa, na zmenu opatrení k lepšiemu je potrebný extra týždeň, čiže zníženie opatrení začne platiť od 1. marca 2021.

Ak potrebujete do zamestnania test, je potrebné navštíviť niektoré z odberných miest v okrese. Aktualizovaný zoznam nájdete na webovom sídle Ministerstva zdravotníctva.

Opatrenia a obmedzenia od pondelka 15. 2. 2021

• Rúško - povinné v interiéri a exteriéri aj v extraviláne
  • Obmedzenie pohybu - zákaz vychádzania
  • Školy - MŠ, ZŠ 1. stupeň prezenčne (7. dňový test rodiča) , špeciálne školy a deti, kt.sa nevedia učiť dištančne max. 5 detí na učiteľa, koncové ročníky SŠ a OU (prezenčne so 7. dňovým testom). VŠ - dištančne
  • Hromadné podujatia, oslavy, večierky, svadby, kary - zakázané
  • Konzumácia alkoholu na verejnosti - zakázané
  • Obrady (sobáš, krst, pohreb, a pod.) - max. 6 osôb, s výnimkou pohrebov
  • Návštevy v nemocniciach a v ZSS - Zákaz návštev okrem výnimiek
  • Väznice - Návštevy s 24 hod negat. testom
  • Profesionálny šport - zakázané
  • Rekreačný šport - podľa rizikovosti športových aktivít (max 6. osôb)
  • Lyžiarske strediská - zakázané
  • Fitnes - zakázané
  • Wellness, aquapark a kúpele (nie zo zdrav. indikácie) - zakázané
  • Umelé vodné plochy (bazény a plavárne) - zakázané
  • Obchody, služby a nákupné centrá - iba esenciálne obchody a služby g, Max 1 zákazník na 15m2, zatvorené detské kútiky, sedacie sekcie uzavreté.
  • Reštaurácie - okienkový predaj (zachovaný zostáva aj rozvoz)
  • Múzeá, galérie a výstavné siene - zatvorené
  • Knižnice - zatvorené
  • Firmy / podniky a organizácie - nariadený home-office, všade kde to je možné. Kontrola testov
  • Ubytovacie zariadenia - zakázané okrem karanténnych zariadení a ubytovanie pre potreby kritickej infraštruktúry, ubytovanie dlhodobého charakteru.
  • Taxi - max 2 klienti, sedenie na zadných sedadlách, rúško, pravidelné vetranie, dezinfekcia po každom klientovi
  • Platnosť testu - 7 dní (deti od druhého stupňa)