pripomíname Vám, že podľa zákona č. 39/2007 Z. z.  - Zákon o veterinárnej starostlivosti, je vlastník psa povinný zabezpečiť trvalé označenie psa chovaného na území Slovenskej republiky transpondérom, ktorý spĺňa technické požiadavky podľa osobitného predpisu, pred prvou zmenou vlastníka psa, najneskôr však do 12 týždňov veku a uviesť identifikačné údaje psa a údaje o vlastníkovi psa v centrálnom registri spoločenských zvierat.

Ak fyzická osoba nezabezpečí na svoje náklady trvalé označenie psa, orgán veterinárnej správy uloží fyzickej osobe pokutu 50 eur.

V prípade, že nezačipovaného psa ošetrí veterinárny lekár, okrem nevyhnutých prípadov v záujme ochrany zdravia psa alebo človeka alebo ak veterninárny lekár neoznámi podozrenie na porušenie zákona, hrozí mu pokuta od 1 750 eur do 20 000 eur, ak