Opatrenie č. OLP/3355/2020 z 20.04.2020 v znení opatrenia č. OLP/3970/2020 zo dňa 11.05.2020 sa mení nasledovne:

Veta „- osôb žijúcich v spoločnej domácnosti pri pobyte v prírode, ak je ich vzdialenosť od iných osôb minimálne 20 metrov.“ sa nahrádza vetou „- osôb žijúcich v jednej domácnosti, pri pobyte v exteriéri, ak ich vzdialenosť je od iných osôb minimálne 5 metrov,“

Veta „- osôb nežijúcich v spoločnej domácnosti pri pobyte v prírode, ak ich vzájomná vzdialenosť je minimálne 20 metrov.“ sa nahrádza sa vetou „- osôb nežijúcich v jednej domácnosti, pri pobyte v exteriéri, ak ich vzájomná vzdialenosť je minimálne 5 metrov.“

Zároveň sa opatrenie dopĺňa o nasledovné výnimky z povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest:

• pedagogických zamestnancov alebo odborných zamestnancov (napr. asistent učiteľa alebo špeciálny pedagóg) v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu,
  • žiakov základnej školy v interiéri a exteriéri školy v rámci výchovnovzdelávacieho procesu,
  • deti v interiéri a exteriéri materskej školy a jaslí,
  • osoby pri výkone športu na vnútorných či vonkajších športoviskách,
  • fotografované osoby na čas nevyhnutný pre výkon procesu fotografovania.

Toto opatrenie nadobúda účinnosť dňom 20. mája 2020.

Plné znenie opatrenia (pdf)