dovoľujeme si Vás upozorniť, že povrchová voda (dažďová voda, sneh, voda dopadajúca na strechu stavebných objektov alebo ich časti, ako aj voda dopadajúca na pozemok) musí byť odvedená do terénu v rámci pozemku majiteľa. Na pozemku sa pre tieto účely vybuduje trativod, resp. vsakovacie objekty. Nie je prípustné aby táto voda bola zvedená na cestu. V obci Malý Lapáš je len splašková kanalizácia s biologickým čistením a preto dažďová voda nepatrí ani kanalizácie.

Vyzývame preto majiteľov nehnuteľností, ktorí vypúšťajú vodu priamo na cestu (nech je tá cesta akákoľvek), aby urobili potrebné technické opatrenia a túto vodu zadržiavali na svojom pozemku. Vypúštaním vody priamo na cestu sa cesta výrazne ničí. Tam kde je nespevnená komunikácia dochádza k vyplavovaniu kameňa, množstvo vody nemá kde vsakovať a pod.