Obec Malý Lapáš


Hlavná ulica 87/4
951 04 Malý Lapáš
+421 37 7879 895
obecnyurad@malylapas.sk

Vážení obyvatelia.

Prirodzené ticho, ktoré bolo počas nedieľ a sviatkov na tradičných dedinách samozrejmosťou, sa z obcí akosi vytráca. V dnešnej uponáhľanej dobe plnej stresu je tak málo času na to, aby sme sa zastavili a vyčistili si hlavu, pritom ticho je tým najlepším liečiteľom. Veď aj kvôli tomu si mnohí z Vás zvolili bývanie na dedine. Niekto môže namietať, že pre neho je relaxom napríklad aj kosenie. Treba si však uvedomiť, že človek za plotom možno celý týždeň pracuje pri hlučnom stroji alebo v neustálom hluku veľkomesta, a pri zvuku kosačky či cirkulárky z vedľajšieho pozemku, si určite neoddýchne. Keď je vôľa, dá sa kosenie či iné „hlučnejšie“ činnosti vykonávať aj počas týždňa alebo v sobotu. Verte, že to zvládajú aj tí najviac vyťažení z nás. Ak naozaj relaxujeme prácou, skúsme si na nedeľu teda odložiť práve takú, ktorá svojim hlukom, zápachom alebo prachom nebude obťažovať naše okolie.

Či je niekto kresťan alebo nie, skúsme aspoň nedeľu, tento voľný deň, venovať svojim blízkym, rodine, priateľom, susedom či sami sebe. Prípadne skúsme pozvať k sebe na terasu aj suseda, ktorý doteraz v nedeľu pravidelne zapínal karbobrúsku a majstroval od svitu do mrku.

Sme presvedčení, že môžeme posunúť kvalitu života v našej obci vpred a to nielen vďaka menšiemu hluku, ale aj lepším medziľudským vzťahom, času stráveného so svojimi blízkymi a kvalitnejšiemu oddychu.

Vopred ďakujeme za Váš pozitívny prístup k tejto iniciatíve.